czwartek, 12 kwietnia 2012

Po kontroli

Niedawno wrócilismy z Łodzi.
Ogólna kondycja Jaśkowego serduszka dobra. Od ostatniej kontroli parametry bez zmian.

To co troszkę zmartwiło naszą panią doktor to niedomykalność zastawki trójdzielnej, która niestety nie ulega zmniejszeniu, a także powiększona wątroba.
Wątroba Janka zazwyczaj jest troszkę większa od wątroby zdrowych dzieci, tym razem jednak zrobiła sie na tyle duża, że konieczne jest dodatkowe badanie.

W najbliższym czasie konieczna jest również wizyta u pulmonologa. Płuca Jasia ze względu na zmienione przepływy krwi mają spory problem, aby "normalnie" funkcjonować. Wysiłek ten objawia się problemami z oddychaniem i kaszlem, który prawie bez przerwy towarzyszy nam od września.

Potwierdziliśmy również termin stawienia się na oddział (3 września). Jak wszystko dobrze pójdzie Janek będzie miał zamykaną fenestracje.

P.S. Fenestracja to okienko w serduszku Janka, które pozwala na spadek ciśnienia w płucach gdy robi sie ono zbyt wysokie. Z jednej strony fenestracja pomaga regulować ciśnienie w płucach z drugiej powoduje obniżenie saturacji. Serduszko i płuca powoli przyzwyczajają się do nowego "systemy" w jakim funkcjonują, wiec jak tylko okienko będzie zamkniete saturacje powinny sie poprawić.

To chyba wszystko :)

Janek i Piotr już odsypiają podróż, a ja zaraz do nich dołączę...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz